Az ünnepek idején — elsősorban a szilveszteri tűzijátékok miatt — drasztikusan megnő az elszökött kutyák száma. Ezért a MOL újabb 46 töltőállomásán helyezett el ingyenes mikrochip-leolvasót, így segítve az elkóborolt ebek hazatalálását. Az elmúlt fél évben 235 kutyát sikerült azonosítani a MOL töltőállomásokon. Ilyen chip-leolvasót találsz Esztergomban is a MOL Visegrádi úti töltőállomásán! A további chipolvasóval ellátott töltőállomások listájára a http://toltoallomaskereso.mol.hu oldalon is rákereshetsz! Elveszett - megtalált kutyusok hazakerülése a mikrochip azonosítás révén könnyebbé válik.
Szeptember végén megnyitotta kapuit Ausztria legnagyobb "kalitkája" a bécsi Hirschstetten Állatkertben. A madárház 1.200 négyzetméteres területen nyújt otthont az Ausztriában honos madárfajoknak. A lakók elsősorban madármentő állomásokról kerülnek ide.
Hazánkra is igaz, hogy rengeteg háztartásban megtalálható valamilyen házi kedvenc. Legyen szó a legtöbbek által tartott kutyákról vagy macskákról, esetleg valamilyen madárfajról, a gazdáik nagyon jól tudják, hogy az ezzel járó költségek meglehetősen magasak lehetnek. Sok állatfajnál szükség lehet valamilyen fekhelyre, alomra, szállítóeszközre, játékra, a táplálékról pedig nem is beszélve.
A Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon kérdésünkre elmondták, szombaton 22:45-kor érkezett a riasztás az állatmenhelyről. Egy 5x20 méteres kutyakennel palatetője égett. A tüzet vélhetően elektromos hiba okozta. A tűzoltók két egységgel voltak a helyszínen, 15 kiskutyát sikerült kimenteniük – a mentés és oltás fél egyig tartott. Mivel a szándékosság gyanúja nem merült fel, egyelőre további vizsgálatra nem kerül sor.
A kutya gazdája beugrik a vízbe... majd egy kicsi idő után fuldoklást szimulál. A kutya nem teketóriázik, egyből utána veti magát és próbálja kimenteni. Mentőkutya, aki vízből ment életet. Eddig is tudtuk, hogy a kutya az ember legjobb barátja, de a képsorokat látva csak jót mondhatunk el a négylábú barátról. A kutya mindenféle feltétel nélkül az ember alattvalója, ez teljes mértékben kivehető ebből az életmentős videóból is.
A kaliforniai kerékpárosnak esélye sem volt elkerülni az ütközést a hirtelen elé ugró állattal. A biciklis jól van, az őz elszaladt. Sajnos minden évben nagyon sok hasonló - és tragikusan végződő - vadbaleset van a közutakon. Sajnos a legtöbb riadt vad által létrejött balesetet szinte lehetetlen elkerülni. Most kerékpárossal ütközött, de amikor autó elé ugrik egy vadállat, a járművezetők sok esetben rossz kormánymozdulattal elrántják a kormányt és fának ütköznek. Az egyik legjobb dolog, ha vadveszélyes területeken a sebességet csökkentjük, így az ütközés ereje is kisebb lehet.
Ha a hidegben, télen találsz sünit, helyezd biztonságba. A süni téli álmot alszik, normális körülmények között a téli hideg időszakra elvackolja magát. Előfordulhat, hogy az erdőben kutyák kikaparják a sünit, ilyenkor az embernek tavaszig segítenie kell a tüskés túlélését. A tartására vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni (habár a sajtot és a tejet is mohón fogyasztaná). Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. A süni a természetben rovarokat - bogarakat eszik leginkább...
"Mázlit tegnap megultrahangoztuk. Kezeltük... volna... Végül sok tépelődés után elaltattuk... A szívében és a nagyerekben összesen 22 féreg volt. Gondolkodtunk sokat, mert ennyi féreggel, amik már az ultrahangon látszódtak akár egy műtét is szóba kerülhetett volna, talán még team is lett volna, akik a műtétet megpróbálják - persze a siker ígérete nélkül, de akkor is egy esély lehetett volna. De Mázli állapota lassan, és biztosan olyan irányba haladt, ami alapján egy műtét mondhatni teljesen lehetetlen lett volna. A vénái már tegnap sorra szétdurrantak, vélhetően a vérfogyás, a kialakult autoimmun hemoliticus anaemia, és mindenféle következmények miatt. "
Az ember legjobb barátja a kutya. A kutya az ember által tartott háziállat, ebből kifolyóan a kutya tetteiért minden esetben az ember (a tartó, a gazda) felel. Nagyon sokan ünnepekre, szülinapra, karácsonyra, húsvétra megvesznek állatokat, majd nem sokkal utána unott teherként válnak meg tőle. Pedig... a kutya, a háziállat vásárlása az állat egész életére kellene, hogy történjen! A kutya fontos szereplő az életünkben! A kutya érezni - szenvedni képes élőlény, társunk, barátunk, családtagunk, sporttársunk... Óvjuk - védjük, szeressük a kutyánkat, hiszen ő feltétel nélkül a gazdáját szolgálja!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy mama nélkül marad újszülött állatokat maguk etessék. Ebben próbál az Orpheus Állatvédő Egyesület segítséget adni. Ha újszülött kutyusok, cicák, sünik, őzike, vagy egyéb állatkölyök anya nélkül marad, nekünk kell átvennünk a pótmama szerepét a gondoskodásban. Az első pár hét a kritikus, ilyenkor még nagyon érzékenyek a cseppnyi kicsik. Tiszta, meleg helyet alakítsunk ki nekik, és napi 24 órában őrködjünk felettük - persze ehhez kérhetünk segítséget családtagjainktól is.
Amerikai kutatók eredményei szerint a féltékenység a korábban véltnél mélyebben gyökerezhet a kutyatermészetben - A San Diegó-i Egyetem két kutatója, Christine Harris és Caroline Prouvost 36 kutyáról megszokott környezetében készített felvételeket. Gazdáikat arra kérték, saját állatukról ne vegyenek tudomást, helyette szenteljék minden figyelmüket egy kitömött kutyának, amely gombnyomásra ugatott, nyüszített és csóválta a farkát - olvasható a PLoS One tudományos lapban közzétett tanulmányban. A kutyások állataik féltékenységi szokásait eddig is ismerték...
A világ legjobb állatmentő ötlete az Ikeától - Csodálatos, fantasztikus és hurrá! Tudnánk így mondani egyszerre. Szingapúrban találták ki ezt a dolgot, emeljük is a kalapunkat érte. Szóval. Amikor a vásárló megy és bútorokat néz az Ikeában, egyszer csak életnagyságban találkozik egy kutyával is, aki olyan, mintha teljesen beleillene a környezetbe. A papirmasé ebek mind árva kutyusok, akik új gazdira vágynak. Egy kódot találnak a kíváncsiak a kutyik képmásánál, így rögtön meg is tudják nézni a telefonjukon, ki is ez az eb, mekkora stb...
Bécs, 2014. 07. 10. (Compress) Egy az egyben betiltaná az internetes állatkereskedelmet Bécs, mivel az online piactereken kínált kölykök nagy része illegálisan cserél gazdát. Ráadásul a legtöbbjük borzasztó egészségi állapotban van, tízből hét az egyéves kort sem éri meg. A jelenlegi szabályozás szerint Ausztriában magánszemélyek nem kínálhatnak eladásra állatokat, erre kizárólag bejegyzett tenyésztőknek van joga. Az állatvédelmi egyesületek pedig csak olyan internetes oldalakon hirdethetnek, amelyek az állatok ingyenes közvetítésére jöttek létre.
Szinte naponta hívják az állatvédő egyesületet macskák miatt, akik fura helyekre telepednek le. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy ahova a cica önszántából (vagy menekülésképpen, vagy párzási rítus miatt) felmászik, onnan az esetek legtöbbjekor önállóan le is tud jönni. A cicák előszeretettel vadásznak és hancúroznak fák vékonynak tűnő ágain, padláson, kéménynél, antennákon, magas kerítések tetején. Akkor érdemes állatvédők segítségét kérni, ha a cica olyan helyen van, ahonnan pl. fizikailag képtelenség kijönni. Egyébként a többi eset általában nem horror, csak macska életmód.
A rendőrség és a KWS közös akciójában kétszázhuszonnyolc egész elefántagyart és hetvennégy kisebb darabot foglaltak le egy raktárban - közölte a kenyai vadvédelmi szolgálat, hozzátéve, hogy a csempészáru súlya 2,152 tonna. A hatóságok beszámolója szerint ez az idei legnagyobb fogás az elefántcsont tranzitállomásaként is ismert Mombasában. Két gyanúsítottat, köztük a raktár tulajdonosát őrizetbe vették. Paul Muya, a vadvédelmi szolgálat egyik szóvivője arról tájékoztatott, hogy a törvények szigorítása óta védett állatfajok trófeáinak illegális birtoklása és kereskedelme miatt akár életfogytiglani börtönbüntetés vagy 20 millió shillinges (51,6 millió forintos) pénzbüntetés is kiszabható Kenyában.
Mit álmodik a kutya? Mit álmodik a cica? Egyáltalán álmodnak a háziállatok?! Sajnos nem tudjuk megkérdezni reggel a fekhelyén nyújtózkodó macskánkat, ugyan, jól aludt-e, és mi szépet álmodott, de szerencsére vannak módszereink, amikkel megvizsgálhatjuk, hozzánk hasonlóan álmodnak-e az állatok. Az egyik módszer segítségével megvizsgálhatjuk a viselkedésüket alvás közben, a másikkal pedig azt figyelhetjük meg, hogy az alvó agyuk a mienkhez hasonlóan működik-e. Az alvó állatok agyának vizsgálata egészen az 1960-as évekig nyúlik vissza.
A legújabb kutatások ezt 20-30 ezer évvel ez előttre datálják, innen indul a kutya és az ember együttélése. A kutya, mint háziállat ezzel megelőzte a juhot, a lovat, a kecskét. Hű társa lett az embernek, s ezzel együtt esett át szükségszerű fizikai és lélektani változásokon. Követte őseinket hosszú vándorlásaikon, alávetette magát akaratuknak, s ezzel elvesztette természetének legsajátosabb vonásait. A kutya, amilyennek ma ismerjük, már az ember teremtménye, amelyet gondos kiválasztó munkával és keresztezéssel hozott létre.
A kutyatartáshoz szükséges lenne jogosítványra Magyarországon is, ezt az Orpheus Állatvédő Egyesület már többször hangoztatta. A cikk a bécsi helyzetről ad infókat. A statisztikák szerint a kötelező kutyajogsi óta felére csökkent a harapások száma. Az engedélyköteles fajtákat – bullterrier, staffordshire és amerikai staffordshire bullterrier, nápolyi, spanyol, brazil és bullmasztiff, tosa inu, pitbullterrier, rottweiler, argentin dog – egy szakértőkből álló zsűri választotta ki a kutyák harapásának erőssége, valamint a harapásos esetek gyakorisága alapján.
Romániában is nagyon sok a kóbor kutya. A gazdátlan ebek tömeges elpusztítása ellen tüntettek pénteken állatvédők Bukarestben. A résztvevők petícióban követelték a kormánytól, hogy módosítsa a kóbor kutyák elaltatását engedélyező törvényt. A gazdátlan háziállatok világnapja alkalmából rendezett felvonuláson mintegy félszáz demonstráló követelte a román kormány épülete előtt, hogy a hatóságok \"vessenek véget az öldöklésnek\" és változtassák meg \"a visszaéléseket és kegyetlenséget\" szülő hatályos jogszabályt.
Magyarországon eddig ritkán felbukkanó parazitát találtak egy Szegeden élő németjuhász kutyában, mondta el egy szegedi állatorvos, Rengei Antal, aki meg is mutatta a fiolába zárt, közel 30 centis szívférgeket. A szívférget szúnyogok terjesztik, és akár állatról emberre is átvihetik. Az állatorvos a lapnak elmagyarázta, hogy a betegséget eddig csak délebbre ismerték, Szlovénia, Horvátország mellett az olaszországi Pó-völgy a legfertőzöttebb, de a betegséget hordozó szúnyogok az éghajlat melegedésével északra vándoroltak, és a fő probléma az, hogy ha egyszer már megfertőződött egy állat, akkor utána a szívférget már bármelyik közönséges szúnyog továbbviheti.
Kutyaotthon adó 1% támogatása
Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra