Segítsége életmentő! Állatvédelem támogatása adóbevalláskor adó egy százalék felajánlással! Nem csak állatvédelem, nem csak állatmenhely, nem csak állatmentés támogatható adó 1 + 1 százalékkal. Támogassa ön is az állatvédő egyesületet, a kutyák, cicák védelmét Szja 1%-al.
Az Európai Gyógyszerkönyvi Bizottság (European Pharmacopoeia Commission) úgy döntött, beszünteti a nyulakon végzett pirogén-vizsgálatokat. A 2025-ös év óriási változást hoz a nyulak számára!
(Nyuszi)gazdik figyelem: vigyázzunk a függönyökkel! A függönyvégekben gyakran használatos ólomzsinór nehezékként, biztosítva ezzel a függöny szép esését, egyúttal nyuszink nehézfém lelőhelyét is egy potenciális ólommérgezéshez. Ha nem vagyunk kellően óvatosak, akkor a lakásban szabadon barangoló nyulak „pár harapással” már el is érhetnek a zsinór ólomtartalmához, ami ezt követően az emésztőrendszerükbe kerülhet.
A madarak közül sokan melegebb vidékre költöznek késő ősszel (költöző madarak), de vannak, akik képesek a zord telet átvészelni: ezek nem repülnek messzi vidékekre. Télen viszont sokkal nehezebb élelmet találniuk a hóval fedett kertekben, parkokban. Segítségükre szolgál, ha kiteszel néhány madáretetőt kertedbe. Sokfajta madáretetőt lehet készíteni, mindennapi alapanyagokból. Ismerkedj meg néhány Magyarországon telelő madárral, majd próbálj nekik egy etetőt készíteni: első ötlet, második ötlet. A szárnyas barátaink listája korántsem teljes!
Itt az ősz, az egyik legideálisabb évszak nyulaink kinti szaladgáláshoz. De bármennyire is nekik való a szabadtéri lét, számos veszély leselkedik rájuk. Nézzük meg, mire kell a gazdiknak ügyelni, ha kiengedik szőrös csemetéjüket a kertbe. Cikkünkben az ideális kifutó/futtató paramétereit tekintjük át, ahol a lakásban tartás mellett a nyuszikák csak a megfelelő körülmények között és rövidebb időre tartózkodnak. A benti és kinti (egész éves) ketreces tartást egy másik cikkben fogjuk kitárgyalni.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta működő közhasznú állatvédő szervezet, amely aktívan részt vesz a kóbor állatok mentésének támogatásában, örökbeadás elősegítésében, valamint a felelős állattartás népszerűsítésében, a szabadban tartott állatok ivartalanításának elősegítésében. A szervezet számos állatvédelmet segítő programot működtet annak érdekében, hogy javítsa az állatok helyzetét és felhívja a figyelmet az állatvédelem fontosságára.
Kóbor kutya, bokor alatt születő - örökbe adhatatlan cica, utcára dobált házi kedvencek... a kóbor állatok termelése az ember felelőtlensége. Nincs annyi állatmenhely vagy kutyaotthon, ami megoldás lehetne. Az Orpheus Állatvédő Egyesület szerint annak a kóbor állatnak a legjobb, amelyik meg sem születik. Megelőzéssel - felelős állattartással - vagy végső soron a házi kedvenc ivartalanításával állíthatjuk meg a felelőtlen állatszaporulatokat.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület állatvédő tevékenysége révén havi átlag 30-50 állatot juttat új, szerető gazdihoz. Jelenleg is rengeteg otthon nélküli állat várja a segítséget. Minden állatvédő állatmentő, gazdikereső tevékenység kapcsán az érdem a segítőké is egyben, nélkülük a problémák megoldatlanok maradnának. Az utcáról megmentett kutyák és cicák nevében hálásan köszönjük adóbevalláskor a támogatást, az adó 1 százalék felajánlását, amivel az állatok mentését segítik. Támogatók nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes. Köszönjük!
Minden évben október 4-én ünnepeljük az Állatok Világnapját, amikor a vadon élő állatok védelme, a felelős háziállattartás, illetve az emberek és állatok együttélésének szépségei/nehézségei kerülnek a figyelem középpontjába. A dátum egybeesik Assisi Szent Ferenc emléknapjával, nem véletlenül. Hogy kinek a nevéhez fűződik az állatok ünneplésének ötlete, mióta és miért pont október 4-én ünnepeljük az Állatok Világnapját, blogbejegyzésünkből kiderül.
Az szja 1+1 százalékáról idén is egészen május 20-áig lehet rendelkezni; a támogatott szervezeteknek óriási segítséget jelentenek az adóforintok. Állatvédő, kutya, cica mentő program adó egy százalék támogatással.
Az ünnepek idején — elsősorban a szilveszteri tűzijátékok miatt — drasztikusan megnő az elszökött kutyák száma. Ezért a MOL újabb 46 töltőállomásán helyezett el ingyenes mikrochip-leolvasót, így segítve az elkóborolt ebek hazatalálását. Az elmúlt fél évben 235 kutyát sikerült azonosítani a MOL töltőállomásokon. Ilyen chip-leolvasót találsz Esztergomban is a MOL Visegrádi úti töltőállomásán! A további chipolvasóval ellátott töltőállomások listájára a http://toltoallomaskereso.mol.hu oldalon is rákereshetsz! Elveszett - megtalált kutyusok hazakerülése a mikrochip azonosítás révén könnyebbé válik.
A kutya az ember legjobb barátja. Miért élnek rövidebb ideig? Hmm... “Miért élnek rövidebb ideig a kutyák, mint az emberek? Itt van egy 6 éves gyerek meglepő válasza.
Szeretettel várunk közösségi programunkra. Fő témánk az önkéntesség népszerűsítése. A Mátrix Közhasznú Alapítvány közösségi tere a Centerke Adományozó Központ fogadja a programunk résztvevőit. A cél az, hogy társadalmi értéket teremtsünk, az önkéntesség megismerése révén értékrend képződjön, érzékenyüljünk. A program célja az is, hogy a környezeti értékek, az életmód, az emberi kapcsolatok kérdéskörében a fellelhető gondok kapcsán lehetőség adódjon a sikeres továbblépésre.
A program fő célja a résztvevők számának bővítése. Az egyesület tagjai önkéntesek és önkéntes jelöltek számára tart tájékoztató délutánt, az esemény segíti a résztvevőket abban, hogy konkrét ismereteket szerezzenek a téma iránt. Regisztrálni (további civil szervezetek tagjainak, illetve segítő önkénteseknek, résztvevőknek) a +36-20/929-8181-es számon a programot megelőző napig munkanapokon 9-11 óra között lehet.
Fő témája a természetben itt telelő madarak, a szárnyas állatok védelme, téli madáretetésre készülődés. Élményprogramunk révén megismerik a résztvevők a madarak sokszínűségét, a természetben eltöltött szerepük fontosságát, tulajdonságaikat, szükségleteiket, etetésük fontosságát. Regisztrálni (további civil szervezetek tagjainak, illetve segítő önkénteseknek, résztvevőknek) a +36-20/929-8181-es számon a programot megelőző napig munkanapokon 9-11 óra között lehet.
A Mikulás az ajándékok mellett interaktív foglalkozást tart (vers, mese, ének révén mutathatják be a gyerekek bátorságukat), színpadi műsor mellett állatos kiadványokat kap minden érdeklődő. A foglalkozás része, hogy az érdeklődők bepillanthatnak az egyesület főbb tevékenységeibe, megismerhetik a fontos programokat. Regisztrálni (további civil szervezetek tagjainak, illetve segítő önkénteseknek, résztvevőknek) a +36-20/929-8181-es számon a programot megelőző napig munkanapokon 9-11 óra között lehet.
A közösségi programnak a fő témája a természetben itt telelő madarak, a szárnyas állatok védelme. Élményprogramunk révén megismerhetik a résztvevők a madarak sokszínűségét, a természetben eltöltött szerepük fontosságát, tulajdonságaikat, szükségleteiket, etetésük fontosságát. Regisztrálni (további civil szervezetek tagjainak, illetve segítő önkénteseknek, résztvevőknek) a +36-20/929-8181-es számon a programot megelőző napig munkanapokon 9-11 óra között lehet.
Kutyaotthon adó 1% támogatása
Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra