2024.04.25. - Márk
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

A kutyám kergeti az autókat, macskákat, bicikliseket...

A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak. Mára ez a tulajdonság kutyafajtáktól függően elhalványult, de vannak bizonyos fajták, melyekben még mindig erősen él a zsákmányösztön. Az ilyenfajta motivációt csakis komoly fegyelemmel lehet ellensúlyozni. Ez esetben mindenképpen javasolt, hogy a kutyával rendszeresen és nagyon következetesen foglalkozzunk.

Kutyaiskola - engedelmesség

Bevezetõ az engedelmes gyakorlatokhoz A kutya természetébõl adódóan tud futni, gyorsan-lassan járni, kúszni, úszni, ülni, állni, feküdni, ugrani, ugatni, harapni, küzdeni-harcolni, a kiképzés célja, hogy ezeket a képességeket, hajlamokat a kutya vezényszóra, a kutyavezetõ akaratának megfelelõen hajtsa végre. Csak így tudjuk ezeket a nagyszerû tulajdonságokat, képességeket a magunk hasznára fordítani, fejleszteni.

Kutyavásárlás előtt van néhány fontos dolog...

Egy kutya kiváló társ és hűséges barát egyben de NEM tárgy és robot, szüksége van egy szeretetteljes falkára akiknek tagjai szeretik, odafigyelnek rá és gondoskodnak róla. Mielőtt kutyát vásárolnánk vagy fogadnánk örökbe gondoljuk át a következőket: Fontos: a kutyát magunkhoz vesszük, mely döntés az állat élete végéig kell, hogy szóljon! Nincs apelláta, nem lehet a megvásárolt házi kis kedvencet megunni, kitenni, szélnek ereszteni! A háziállatokért az ember a felelős, nem is akárhogyan, büntető jogilag és erkölcsileg is...

Hol a helye a kutyának a lakásban?

A kutyatulajdonosok jelentős része lakásban tartja kedvencét. Ilyen körülmények között fontos ,,szabály\",hogy az állatnak feltétlenül legyen állandó helye -kosár, láda,pokróc,méreteitől függően -,ahol zavartalanul pihenhet,illetve amit a magáénak érezhet. Ez a bizonyos hely,a kutya állandó tartózkodási helye, amelyet az etológusok (viselkedéskutatók) ,, a szűkebb territóriumnak\" neveznek,lehetőleg a lakás valamelyik nyugalmas,,,védett\" sarkában legyen (amelyen nem mászkálnak át minduntalan a család tagjai),távol minden fűtőtesttől,de távol minden huzatos helytől is.

A kutya felszerelése, mi kell a kutya tartásához

-Tálak: A legjobbak a gumitalppal ellátott nehéz fém- vagy agyag tálak mert ezek nem csúszkálnak evés közben. -Nyakörv: Különböző nyakörvek vannak különböző kutyáknak.A sima csatos, átlyuggatott textil nyakörv kényelmes és olcsó. A széles, lapos bőr nyakörvek a hosszúnyakú fajtáknak (pl. whippet) való, míg a fonott bőrnyakörvek a sűrű bundájú kutyák számára alkalmasak. A fojtónyakörvek (folytóláncok) a nagytestű eleven kutyák féken tartására alkalmasak.

Tizenkét aranyszabály, hogy kulturált kutyatartónak mondhassuk magunkat!

Nem csak a kutyasuli lényeges egy felelősségteljes kutyatartáshoz, a gazdi számára is van néhány olyan dolog, amit tudnia kell. Akkor lehet egy állattartás felelősségteljes, ha a kutya számára van megfelelő tartási helyünk, van megfelelő anyagi fedezet az állat tartása kapcsán keletkező költségek fedezésére, de mit sem ér egy gazdag állattulajdonos, ha pl. nincs megfelelő mennyiségű szabadideje, hogy az állatával szeretetteljesen tudjon bánni. Ha megvan a három alapvető dolog (pénz, hely, idő), már csak apróságok kellenek, hogy tudatos és sikeres legyen az állatunk tartása...

Kutya agility - nemcsak profiknak való!

Az agility keletkezése az 1970-es évekre nyúlik vissza, és születése mint számos "extrém" sport esetében, itt is teljesen a véletlen múlott. Minden foglalkozás könnyû engedelmességi gyakorlatokkal kezdõdik, hogy egy kicsit erõsítsük a fiatal kutya koncentrálását és felkeltsük figyelmét. Minden sikerült gyakorlatot meg kell jutalmazni, hogy motiváljuk a kutyát.

A kutyakiképzésrõl

Képzés A képzés nevelésbõl, szoktatásból és a konkrét feladatok megtanításából áll. A nevelés a képzés elõkészítõje. Neveljük és szoktatjuk kutyánkat különbözõ helyzetekhez, zajokhoz, körülményekhez. Ha ez sikeres volt, kutyánk minden helyen, idõben képezhetõ lesz. Ebben az idõben történik a szocializálás, más kutyákkal játékos együttlétek.

A kutyakiképzés alapjai

Minden gazdi azt szeretné, hogy kutyája engedelmes legyen. De mit is kell ehhez tennünk? Elõször is tudatosan kell döntenünk a fajtaválasztás kérdésében. A nevelés szempontjából lényeges, hogy milyen fajtát választunk, hiszen az általános engedelmességi feladatokon túl lehetnek speciális igényeink is, például ha egy igazi házõrzõt szeretnénk.

Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra
további hírek