
Adó 1% felajánlás Állatvédelemre! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06
Azonban nem csak az egzotikus állatokat tartják ma divatból az emberek. Sorra találkozunk egyre apróbb és apróbb kutyákkal, akiket eladásra szánnak.
- Igen érdekes kérdéskör, hogy amire van kereslet, vagyis pénzt fizetnek érte, annak mindig lesz kínálata. De gondoljunk csak bele: ha egy alomnyi eladásra gyártott divatkutyából nem mind sikerül „jól", azt a szaporító sok esetben egész egyszerűen utcára teszi, mert nem tudja eladni - ismertette az állatvédő.
Hallottunk már jó pár olyan történetet, amikor az anyakutyát csak eszköznek használja a gazdája, kutyagyárat üzemeltet, amely olykor beltenyészethez is vezethet. Ezért is érdemes megfelelően tájékozódni a szaporítóról, hiszen mindenki egészséges, csupa élet kiskutyust szeretne.
A rossz körülmények között szaporított állatok szűk, sötét helyen nevelkednek, hormonkészítményeket kapnak, tele vannak élősködőkkel, és olykor félnek az embertől is.
De tudnunk kell, hogy nem csak a kutyákat, macskákat lehet rosszul tartani. Tény, hogy vannak olyan állatok, amelyeknek rossz fogságban élni és egész egyszerűen nem alkalmasak hobbiállatnak. Ha valaki mégis különleges állatot választ, körültekintően cselekedjen, az állat igényeit vegye figyelembe, és készüljön fel az eseteges problémákra. Ha megmarja gazdáját egy kígyó, az csak az állattartó hibája, számoljon a következményekkel. A kutyatenyésztőt pedig körülményesen válasszuk ki, hiszen mindenki azt szeretné, hogy a kiskutyánk sokáig éljen boldogan - hívják fel a figyelmet az állatvédők.

FONTOS: az állatok vásárlása előtt gondoljuk át a felelősséget, hiszen az állatot élete végéig kell tartani. A háziállatokért minden esetben a gazda tartozik felelősséggel!