2024.04.19. - Emma

Növénnyé vagy állattá változtathatják az embert a mutációk

Genetikusok állítják, hogy bizonyos mutációk komolyan megváltoztathatják a kromoszómakészletet, és azokat az embereket, akiknél ez bekövetkezik, nemigen lehet emberi teremtménynek nevezni. Léteznek mitológiai lények, mint a farkasemberek vagy a sellõk, de néhány, a közelmúltban napvilágra került eset, illetve különös lény azt mutatja, hogy ez már nem legenda, hanem valóság.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Tüskéket növesztett a kaktuszlány

Jerevánban, a volt Szovjetúnióban, egy 18 éves lány Narine Avasijan eddig példa nélkül álló betegsége sokkolta az orvosokat. A fiatal lány csuklóján egy tályog keletkezett, ami már régóta erõs fájdalmat okozott neki. Amikor az orvosok felnyitották a kötését, alatta vékony tüskék meredeztek ki a kézbõl.

Narine-t egy kaktusz szúrta meg miközben locsolta a virágokat, és néhány tüske bennmaradt a bõre alatt. Bár édesanyja azonnal fertõtlenítette a sérülést, az mégis elmérgesedett és a duzzanat óriásira nõtt, így kénytelen volt orvoshoz fordulni. A kórházban eltávolították a különös képzõdményt, de az hamarosan újra kinõtt.

Az örmény immunológiai és virológiai kutatóközpont igazgató orvosa Tigran Davtijan az esettel kapcsolatban elmondta, hogy az orvostudományban eddig soha nem látott esettel áll szemben. Nem volt még arra példa, hogy egy növényi sejt beépüljön és élõsködjön az emberi szervezetben. A csuklóból kioperált tüskék tanulmányozása igazolta a vegetatív kialakulásukat, és azt is, hogy valóban egy kaktuszból származnak, amit sok ember tart a lakásában. Ez után gondosan eltávolították a fisztulát is, hogy az élõsködõ sejt ne terjedjen szét az egész szervezetben. A seb begyógyult, és több év eltelt amikor Narine keze újra bepirosodott, és égett. Amikor összeszorította öklét, újra tüskék törtek elõ a bõre alól. Az orvosoknak ekkor már naponta 70-100 tüskét kellett eltávolítaniuk csipesszel. Ezek után arra következtettek, hogy két-három élõsdi sejt tovább él a lány szervezetében, és hogy a különös eset inkább mikrobiológiai probléma, semmint sebészeti.

A világ számos orvosával értekeztek, akik megállapították, hogy a tüskék már nem vegetatív eredetûek, hanem mutáció eredményei, és a betegnek új, ismeretlen sejtek alakultak ki a szervezetében, valamiféle emberi-növényi hibridsejtek, egész egyszerûen a fiatal lány lassan kezdett átalakulni kaktusszá.

"Majomszerzetet" szült a kazah anya

Nemcsak növényis sejtek "költözhetnek" az ember szervezetébe. Számos gyerek születik rendellenességgel. Egy kazahsztáni asszony világra hozta harmadik gyermekét, aki egy egészen furcsa lényként látta meg a napvilágot: az újszülöttet tetõtõl talpig szõr borította, csak sírása emlékeztetett igazi csecsemõre és jó akarattal sem lehetett emberi lénynek nevezni, de anyja nem taszította el a kis szõrmókot, hanem hazavitte falujába. A gyermek hipertrichosisban szenvedett, egy ritka genetikai betegségben. Csak néhány ember szenved ebben a kórban, de a mai napig nincs rá gyógymód. A gyereket egészen ötéves koráig nem vitték orvoshoz, és a falubeliek már megszokták, hogy egy emberi nyelven beszélõ majomszerzet lakik a környezetükben.

Az emberek Kazahsztánban lassan ahhoz is kezdenek hozzászokni, hogy egészséges szülõknek abnormális gyermekük születik. A jelenséget a nukleáris kísérletekkel magyarázzák, melyeket lakóhelyüktõl nem messze folytatnak. Kazahsztánban 19 ilyen kísérleti állomás mûködik, amelyek közelsége tudósok szerint mutációkat okoz az emberi génállományban, a torzszülöttek száma pedig abnormálisan magasra emelkedik.

Szakértõk úgy vélik, a kaktuszember és majomember szörnyû metamorfózisa figyelmeztetõ jel. Az evolúció és a fejlõdés komoly veszélyt jelent az immunrendszerre, és az emberek egyre sebezhetõbbé válnak az ismeretlen parazitákkal és vírusokkal szemben, még az is lehet, hogy a végén õk gyõznek.

Szentgyörgyi Marina

Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra