Budapest/Bécs - Nem áthatolhatatlan, élettõl nyüzsgõ dzsungel, sem a sötétség legmélyebb bugyra, ahova bemerészkedtek a természetvédõk. Valójában egy igencsak átlátható erdõ Borneó keleti részén, és mégis meglepõ felfedezést tettek itt: 219 orangutánfészekre bukkantak, amelyek létezésérõl eddig senki nem tudott.
Az óriás ámbráscetrõl kiderült, hogy fontos szövetséges az éghajlatváltozás ellen folytatott küzdelemben. A bálnák ürüléke évente 40 ezer autó üvegházhatásúgáz-kibocsátását semlegesíti - fedezték fel ausztrál biológusok.
A fiú a karján, a fenekén és a combján sérült meg
Két nagytestû kutya harapott meg egy 13 éves fiút Törökszentmiklóson.
Az Orpheus Önkéntes Közösség, a Mátrix Közhasznú Alapítvány, a Csermely tematikus beszélgető kört tart. A program célja, hogy a gyermekek mindennapi életében a környezettudatos szemlélet és az állatok védelme aktív szerepet kapjon. A program során a gyerekek a beszélgetéssel egybekötött természetismereti és állatvédelmi előadáson állatos kiadványokat kapnak. A részvétel az iskola keretein belül.
Csótányokkal és mérges pókokkal tölt el három hetet egy kirakatban egy ausztrál férfi, aki hétfõn foglalta el helyét a rovarok mellett Melbourne-ben.
Hosszú idõ, és rengeteg munka, amíg egy szõrös kis gombóc eljut oda, hogy õt is együtt ünnepelhessük azzal a megközelítõleg 120 vakvezetõ kutyával, akik jelenleg Magyarországon aktívak.
A Franciaországból származó állatot csütörtökre virradóra tûzoltók emelték be új otthonába.
Moszkva - Mintegy 130 birkát és kecskét szedtek le sziklákról a rendkívüli helyzetek minisztériumának hegyi mentõi az Altaj Köztársaságban egy példátlan akció során.
A minisztérium helyi részlegétõl egy gazdálkodó kért segítséget, mert állatai éhes farkasok elõl menekülve jó 200-250 méter magasra felmásztak a meredek sziklákon, de sem továbbjutni, sem lejönni nem tudtak.
A külföldi országokba induló turistáknak ajánlatos tájékozódni a határon átkelés feltételeirõl.
A Magányos George néven elhíresült teknõs holttestét tegnap találták meg a Galápagosi Nemzeti Parkban.
Újabb tragédia következett be a természetben: kihalt a galápagosi óriásteknõs Pinta-szigeteki alfaja. Az utolsó példány már évtizedek óta a Nemzeti Park területén élt, és folyamatosan próbálták pároztatni, hogy valahogy megmentsék a fajt. Ám Magányos George sajnos mindig csõdöt mondott, és képtelen volt a szaporodásra.
Az óriásteknõsök egyébként az emberek megérkezésével indultak el a kihalás felé.
Pottsboro (Texas állam) - Két focicsapatnyi - azaz 22 - kutyát zsúfolt be személyautójába egy nõ Texasban - plusz magát.
Az ebsereg azért került a kocsiba gazdasszonykájával együtt, hogy a rendõrség ne tudja kézbesíteni neki idézését, amelyet éppen túlzott kutyatartása okán küldtek neki.
Két férfival találkozott egyik este a parton, megkérdezték, meghívhatják-e egy italra. Visszautasította, mire egyikük elkapta a kezét és a földre akarta szorítani a lányt. Miközben dulakodtak, egy kóbor kutya szaladt oda és hangos ugatásával elkergette a két férfit. A lány biztos benne, hogy a kóbor kutya az életét mentette meg. El is nevezte Peppernek és érthető módon nehezen vett tőle búcsút, amikor visszautazott Angliába. Az állat szaladt a busz után, de nem lehetett mit csinálni. Két héttel később visszament Krétára, hogy megkeresse Peppert.
Megvadult kutyát lõtt le szolgálati fegyverével egy rendõr Kapuváron, miután az állat egy embernek leharapta az ujjpercét, a gazdájának pedig az alkarjába mart. A Gyõr-Moson-Sopron Megyei Rendõr-fõkapitányság sajtóreferense elmondta: a nagy testû állat egy méhtelepet õrzött, azonban átment a szomszédos fatelepre, ahonnan a munkások éppen hazafelé tartottak.
Nem létezõ törzskönyves kutyákat tenyészt egy mernyei család. Sokan beagle-nek nézik a kutyákat, pedig zsemlesárga erdélyi kopókat tartanak. Somogyban õk az egyetlen tenyésztõk, és az országban is csak néhányan foglalkoznak ezzel a kutyafajtával.
Talán nem véletlenül: A nemzetközi kutyaszövetség szerint ugyanis nincs ilyen állat.
Több ezer piócát találtak a vámosok egy autóbuszban Röszkénél. A Vám- és Pénzügyõrség szóvivõje elmondta: a védett állatok eszmei értéke 177 millió forint.
Két hópárduc érkezett a veszprémi vadasparkba. A hím Lengyelországból, a nõstény Angliából származik.
Tizenegy új állat- és növényfajt, köztük három szalamandrát azonosítottak biológusok Közép-Amerika õserdejében. A szakemberek szerint még rengeteg faj vár felfedezésre. A brit és közép-amerikai tudósok a Costa Ricában található La Amistad nemzeti parkban dolgoztak, amely a Föld egyik legérintetlenebb területe, utolsó lakói több évszázaddal ezelõtt elhagyták, közölte az inforádió.
(68 perc)
A film ember és kutyája kapcsolatát boncolgatja rövid kultúrtörténeti keretben. Popper Péter és Csányi Vilmos professzorok, El Kazovszkij és más kutyások beszélnek arról, hogy miért van szükségünk egymásra - az embernek kutyára és viszont - néhány százezer éve.
Az uszkárok mai külleme egy korábban egyáltalán nem öncélú nyírásmódot õriz. A vízi vadászatoknál használt kutyák lábát és hátsó részét azért nyírták rövidre, hogy megkönnyítsék számukra az úszást, az ízületeknél viszont a gyulladásokat elkerülendõ hagytak szõrpamacsokat. A fejen pedig azért kötötték copfba az uszkár szõrét, hogy a vizes tincsek ne lógjanak a kutya szemébe. Igaz ugyan, hogy a dús szõrzet az uszkár egyik legvonzóbb jellemzõje, de ennek ára is van: nagy gondozást igényel. Az uszkár szõre folyamatosan nõ és nem hullik.
Bécs - A majmoknál sokrétû a kurkászás szerepe - nemrég derült ki például, hogy a jávai majmok a szexért különbözõ idõtartamú kurkászással "fizetnek". Most a minnesotai egyetem majomkutatói felfedezték, hogy diplomáciai szerepe is van.
Azok a kistermetû csimpánzhímek, amelyek különösen szorgosan ápolgatják fajtársaik szõrzetét, csekély testi erejük ellenére is jó eséllyel pályázhatnak vezérszerepre csapatukban.