
- Amikor lejárt a Gusztáv befogására kapott idõnk, elkeseredésünkben készítettünk egy tíz méter hosszú csapdát, amelyet az állat élõhelyén, a Tanganyika-tó és a Rusizi folyó torkolatánál helyeztünk el - mondta Faye a Science et Vie újságírójának.
- A csapdára ráhelyeztük egy frissen vágott tehén fejét, ám legnagyobb megdöbbenésünkre Gusztáv nagy ívben elkerülte a helyszínt. Csaknem egy hét várakozás után újra megtaláltuk jó néhány másik krokodil társaságában. Ám ezután szinte teljesen nyoma veszett.
Az egyik utolsó alkalommal azt hitték, sikerült lépre csalni a vérszomjas állatot, de amikor a közelébe értek, csak egy kétméteres krokodil volt a csapdában. A párizsi Természettudományi Múzeum munkatársa, Vivian de Buffrenil szerint Gusztáv az emberevõ nílusi krokodiloknál is kegyetlenebb.
A hatalmas ragadozó utolsó áldozata egy családapa volt, 2003 szilvesztere elõtt pedig egy Kazungu nevû kisfiút falt fel. A gyerekkel barátja, Yekebe szeme láttára végzett. A fiú állítása szerint Gusztáv egészben nyelte le játszópajtását, de belé is beleharapott, jobb lábát térdtõl lefelé csonkolta.