2024.11.21. - Olivér

OIP - Országos Ivartalanítási Program (Orpheus)

OIP - Országos Ivartalanítási Program (Orpheus)
OIP - Országos Ivartalanítási Program (Orpheus)A kedvencek szabályozás nélküli szaporítása vagy igénytelen tenyésztése azt eredményezi, hogy sokkal több állat születik, mint amennyire a felelős állattartói bázis igényt tarthat! Magyarul nincs annyi felelős gazdijelölt, mint amennyi kutya és macska utód születik. A felelőtlen állattartók az állattartással sok esetben felhagynak, az állatokat továbbadják vagy utcára dobálják. Az elhagyott / kitett, gazdátlan állatok tovább szaporodhatnak, de legtöbbször utcán kínok között pusztulnak. Ennek megakadályozására folyik az OIP, azaz az Országos Ivartalanítási Program.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

A felelős állattartási kultúra kialakításához szükséges, hogy az állatok szaporodását gondos tartással VAGY ivartalanítás révén a legminimálisabbra csökkentsük.

Az Orpheus Állatvédő Egyesület által működtetett Országos Ivartalanítási Program révén az ország számos pontján kezdeményezheti állata ivartalanítását, majd az állatvédő egyesület révén annak anyagi támogatását!

A legjobb annak a kóbor állatnak, amelyik meg sem születik!

Háziállatok ivartalanítását ELŐZETES megállapodás után támogatunk!

A támogatási eljárás menete:

Fél évente 300 család szabadban tartott házi kedvenc (kutyák, cicák) ivartalanítását támogatjuk a költségek 50%-ával, ami maximum családonként 35.000 forint lehet.

A mindenkori támogatási felhívás a www.állatvédő.hu oldalon érhető el.

ELŐZZÜK MEG EGYÜTT a KÓBOR ÁLLATOK SZAPORODÁSÁT!

Állatvédelem, kisállat ivartalanítás

Ha az Orpheus Állatvédő Egyesület Országos Ivartalanítási Program (OIP) kapacitás híján nem tud támogatással segíteni, 3-4 hónap alatt kényelmesen előre összegyűjthető egyénileg is az orvosi beavatkozásra a pénz... jobb megelőzni a szaporulatokat, mint kóbor állatokat a felelőtlen tartás révén termelni.

Orpheus Állatvédõ Egyesület
Az OIP program kapcsán információk kérhetőek a +36.20.929.81.81-es telefonszámon, kizárólag munkanapokon, délelőtt 9-11 óra között.

Postacím, ahova a kérvényeket postázni kell:
6701 Seged, P.F.: 929.

Kóbor kutya termelés = felelőtlen szaporítás

Sok gazdátlan, kóbor cica születik a felesleges szaporulatok miatt - ivartalanítás

Kiskutya gazdikereső, nem kellene, ha felelős tartás révén meg sem születnének

Öt tévhit, ami az állatok szaporodását nem gátolhatja meg:

1. "erős kerítésünk van innen el nem megy a szukánk" (hmm: a kutyák a párzásért olykor 3 méteres kerítésen is átugranak, majd dolguk végeztével vissza is mennek otthonukba),

2. "én csak vásárolni mentem be" (hmm: a legtöbb tömbházban tartott kutya egy bolt előtt hagyott vásárlás alkalmával is párzásba bonyolódhat),

3. ki sem ment az udvarból, hogy lehet vemhes?! (hmm: gyakran egy kerítés választja el a hím és a nőstény állatot, mégis megtörténik a megtermékenyítés és születnek a nem várt szaporulatok),

4. nem szökött ki, mégis vemhes lett (hmm: nem elszökött, hanem beszöktek hozzá a kanok... gyakran nem egy, hanem tucatszám pározzák be a szuka kutyákat...),

5. beadattam neki a tüzelés elleni orvosságot, mégis vemhes... (hmm: gyakran az orvosságok sem hatnak megfelelően...).

Fontos: Ha el akarjuk kerülni kutyánk / macskánk vemhessé válását, a felesleges szaporulatok megszületését, akkor a tüzelési időszak kritikus szakaszában az állatot hermetikusan el kell zárni (ellenőrzött körülmények között sétáltassuk, ne engedjük ellentétes nemű társaihoz, ne engedjük felügyelet nélkül szabadon), így nem jöhet létre párzás.

kutya, cica ivartalanítással csökkenthető a túlszaporítás - állatvédelem

====

Orpheus Állatvédő Egyesület kisállat ivartalanításra jelentkezési felület

====

Magyar Falu Program Önkormányzatoknak - Kisállatok Ivartalanításának Támogatásához

====
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra