
Kevesebb, mint ötezer forintnak megfelelő összegért már hozzájuthat bárki egy hüllőcsemetéhez. De legtöbben nem gondolnak arra, hogy az akár embereket is elfogyasztó állatok nyolc méter hosszúságúra is megnőnek, és rendkívüli étvággyal bírnak.
A gránit tigrispitonok (Phyton molurus bivittatus) így kerülnek be a floridai Everglades nemzeti park szubtrópusi mocsaraiba, ahol felelőtlen gazdáik megszabadulnak tőlük. A hatóságok egyre több kígyóra bukkannak a számukra egyáltalán nem természetes élőhelyen, ahol aztán azok a tápláléklánc tetejére kerülve King Kong kontra Godzilla típusú harcokat vívnak az őshonos kajmánokkal.
De nem csak a krokodilokra, hanem a háziállatokra és a gyerekekre is veszélyes lehet a fűben meglapuló, ám rendkívül gyorsan támadó hüllő, mely harapás után elszorítja áldozata nyakát. Ezért a floridai vadállatokkal foglalkozó bizottság rendkívül szigorú, a lőfegyverek tartásához hasonlatos intézkedések bevezetését fontolgatja, hogy megállítsák a tigrispitonok kereskedelmét az államban.
Ezzel is szeretnék akadályozni a kényelmetlenné vált egyedektől való megszabadulás káros következményeit. Ezen kívül tervezik a kötelező chipesítést, és a rendszeres vizsgálatokon való, kötelező részvételt, sőt a börtönbüntetést is. A hatóságok kutyákat képeztek ki a kígyók felkutatására, valamint hét nőstény állatot nyomkövetővel láttak el, hogy a párzás idején még több elszabadult jószágot tudjanak befogni. Hiszen egy példány akár két-három évtizedig is elél, és évente akár húsz utódot is képes a világra hozni.