2024.09.17. - Zsófia

Így mentheti meg a sündisznót!

Így mentheti meg a sündisznót!
Így mentheti meg a sündisznót!Kora nyáron a legtöbb autós által úttesten elgázolt állat a sündisznó. Mivel a süni éjszaka vadászik, legtöbbször a sötétben útra tévedő egyedeket a gépjárművek vezetői már későn észlelik. Az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentői arra kérik az autóvezetőket, hogy a közlekedésbiztonságot nem veszélyeztetve, az útra tévedő állatokra ilyenkor fokozottabban ügyeljenek. Megfelelő sebesség választással a legtöbb gázolás elkerülhető lehetne. A sündisznó egyébként védett állat, így az úttesten pusztuló egyedek eszmei értéke sem elhanyagolandó.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője sündisznó mentéshez a következőket javasolja: ha vezetés közben az úttesten sünit látunk, úgy körültekintően álljunk le és a forgalom által használt területről tegyük az út szélére a sünt. Ne vigyük túl messzire, mert előfordulhat, hogy megmentett állat épp a kicsinyeinek kutatja botorkálás közben az élelmet, ebben az esetben a kicsinyei is valahol a közelben lehetnek. A legtöbb természetben élő sün erősen bolhás, tüskéi szúrnak, gépjárműbe tenni, hazavinni nem javasolt. A süni úttestről történő leemeléshez használjunk újságpapírt, rongyot. Mindennapi apró tetteink is hozzájárulhatnak a környezetünk védelméhez. Világunkat Mi magunk alakítjuk, ez az eszme vezérelje tetteinket a természet értékeinek megóvása kapcsán is.

Állatvédelem - természetben élő tüskés barátunkra, a sünire Te is odafigyelhetsz!

A sündisznóról általában
A süni védett állat. Téli álmot alszik, tavasszal ébred. Eredetileg 7-8 évet is élne, de sok egyed már kölyökkorában elhullik. A sündisznók éjszaka vadásznak. Bogarakat, azok lárváit, valamint szúnyog- és éjszakai pillangó lárváit, gilisztát, csigát, pókot is fogyasztanak. A természetben az uhu, a róka, a borz az ellensége. Tüskés barátaink emberközelbe tévedt példányai gyakran az autók kerekei alatt végzik. Éjjel ha közlekedünk, egy kis odafigyeléssel elkerülhetjük, hogy kerekünk alatt végezzék!

Ne vidd haza a sünit!
Mivel a sün védett állat, így a kertben található sünt tilos rabságban tartani. De nem csak ezért hanem mert nem tudhatod,hogy éppen milyen sünt kapsz el.Lehet, hogy egy nőstényt aki éppen élelmet ment keresni, és a kölykei addig egy védett helyen várják az anyjukat. Az is lehet, hogy egy beteg sünt kapsz el.

Amúgy a természetben élő összes sün erősen bolhás!
Ha szereted az állatokat, akkor légyszíves ne kínozz azzal a szerencsétlen sünt, hogy lakásban egy terráriumban, fogságban tartod. Úgyse bírná sokáig, elpusztulna. Ha szereted az állatokat, akkor hagyod hogy élje a saját kis életét a szabadban, szabadként.

Ha annyira akarsz sünt akkor megteheted a következőt.
Rakjál ki minden nap egy kis ételt a süniknek (a sün alapvetően rovarokkal, csigával, földigilisztával, gyümölcsökkel táplálkozik, de a macskakaját, kutyakaja konzervet sem utasítja el). Egy idő után egy egész süncsalád fog az ételhez járni, és ha csendben maradsz akkor megfigyelheted a kis családot, ahogy az ételeket eszik, majd elviszik. Ha hozzászoktatod őket,hogy eteted, akkor minden nap jönni fognak.
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra