A Sziget 2017 Fesztivál Civil Sziget részlegén a kulturális, szociális, államigazgatási, egészségügyi, esélyegyenlőségi szervezetek mellett környezet-és állatvédő szervezetekkel is találkozhattak a látogatók. Az Orpheus Állatvédő Egyesület standján a Szigetlakók az állatvédelem és a felelős állattartás népszerűsítése kapcsán állatos kirakó és memóriajátékokkal, állatfelismerő versennyel, beszélgetésekkel tölthették el szabadidejüket. A naponta több tízezres látogatót befogadó Sziget 2017 Fesztiválon egy perc unatkozásra sem volt idő, ehhez kellően színes programokkal (egész napos fotókiállítással, ingyenes állatos kiadványokkal, állatos játékokkal) voltak jelen a Civil Szigeten az állatvédők.
A rövidebb szőrű, szabadban tartott kutyák számára a hideg tél beköszönte előtt ki kell alakítani egy szélvédett, száraz kuckót. Az Orpheus Állatvédő Egyesület rengeteg hipotermiás (kihűléses), fagyásos kutyát szed össze az utcáról télen, egy részük az állapotot nem éri túl. Gyakran a hanyag tartás állatkínzásos bűncselekménnyé fajulhat, amiért az elkövető akár letöltendő börtönt is kaphat. Jobb felkészülni a hidegben való állattartásra, így megelőzhetjük a bajt. Persze aki az udvarban tartott kedvenceinek a kazánházban kuckózik be télire, annak nem kell kutyaházépítéssel foglalkoznia.
A minap állatbarát lakosok egy alomnyi kölyökkutyához hívták az Orpheus Állatvédõ Egyesület állatmentõ szakembereit. Az állatvédõk a területen anyakutya nélkül találták meg a néhány napos kutyusokat, anyjukat többszöri visszatérés után sem lelték. Anyai gondoskodás nélkül az állatoknak esélyük sem lett volna a túlélésre. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az ebrendészeti telepen éppen volt utcáról mentett, szoptatós szuka kutya, aki befogadta a piciket, így remény nyílott az állatok megmentésére. Idõvel az anyakutya számára, és a kutyusok számára is szeretõ gazdikat keresünk!
Akár "kannibalizmussal" is megvádolhatják a jövõben azt, aki megkóstolja az emberi génekkel "dúsított" rizst. Japán tudósok kísérletezték ki. Ami emberi benne, az az a gén, amely az emberi májban a mérgezõ vegyületek lebontásáért felelõs enzimek termelését szabályozza.
Hogy meddig mehet a tudomány?!? Errõl mindenkinek más a véleménye...
Az Európai Bizottság javaslata alapján az unió betiltaná tagországaiban a kutya- és macskaszõrme kereskedését. A szõrme – álcímkével ellátva - Kínából érkezik, ahol nem léteznek állatvédelmi szabályok, gyakran elõfordul, hogy élve nyúzzák meg az állatokat. Európában megbotránkozást kelt, de Kínában hagyományosan tenyésztenek kutyát és macskát étkezési célokra is, akárcsak disznót, marhát, csirkét. Az eljárás mégis megkérdõjelezhetõ: Kínában ugyanis semmiféle állatvédelmi elõírás nincs, megesik, hogy az állatok még élnek, amikor megnyúzzák õket.
Magyarországon bárki bármikor állattartóvá válhat. Van, hogy tartási ismeretek nélkül vesz család magához házi kedvencet. Az átgondolatlanság végett sok esetben a megunttá vált állatok az utcára kerülnek vagy a silány tartás öli meg őket. Október 4-e az Állatok Világnapja lehetőséget ad arra, hogy fontos állatvédelmi üzenetek jussanak el az állattartókhoz, a lakossághoz. Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője oszt meg fontos gondolatokat állatvédelmi ügyben. Néhány apró praktika, megszerezhető ismeret minőségibb állattartást, jó gazda gondosságát eredményezheti.
Poci, Bodri, Molli még korábban testvérekként kerültek a telepre. Az alomnyi kölyökkutyát valaki feltehetõen lelkiismeret nélkül kidobta az utcára... a kicsiket korábban szoptatós béranya által tudtuk életben tartani. Felcseperedtek, és sikeresen gazdikat / örökbefogadókat szerveztünk számukra. Josika egy bokor alá fészkelte be magát, lakossági kérésre fogtuk be, most gazdihoz került. Molli kétségbeesetten rohangált egy bevásárló központnál, ahol a biztonsági szolgálat kérte, hogy az állatbefogó szakember megfogja õt. Utóbb kiderült, hogy gazdájától csellent el, aki az állatvédelmi teleprõl az állat papírjainak bemutatása után hazavihette az (akkorra már biztonságban lévõ) állatot.
Csökken, de nemzetközi összehasonlításban még mindig viszonylag magas a Magyarországon elvégzett állatkísérletek száma. A módszert immár nemcsak etikai, hanem tudományos szempontból is egyre több támadás éri.
"Lehetetlen belelátni, hogy mi is történik az egyes intézményekben állatkísérletek címén. A részt vevõ cégek és kutatóhelyek nincsenek rákényszerítve a kísérleti eredmények megosztására, nincs közös adatbázisuk, így puszta óhaj marad, hogy a teszteket ne ismételgessék fölöslegesen"...
Sok kutyatartó nem biztosít megfelelő életteret állata számára. Az állandó láncon tartás a kutya viselkedésében olyan maradandó idegrendszeri torzulást okozhat, mely a környezete számára súlyos veszélyek forrása lehet. A 2016 januártól szigorodó állatjóléti, állattartási szabályokat az állatvédő szervezetek örömmel fogadták, azonban van olyan állattartó, aki a szabályváltozásról másként vélekedik. Ahol még nem szenvedés mentes a kutyatartás, ott pár aprósággal megfelelővé alakítható a házi kedvenc tartási helye.
Szilveszter óta folyamatosan visznek kóbor kutyákat a menhelyekre, gyepmesteri telepekre, ebrendészetekre.
Az ebek többségében ráadásul nincs mikrochip, pedig azzal meg lehetne tudni, hogy ki is a gazdájuk. A tûzijátékoktól és a petárdáktól idén is sok jószág rémült meg, az állatok ijedtükben elszaladtak, és nem találtak vissza gazdájukhoz. Az ebtelepekre került kutyák nagy része az ünnepi forgatagban valamilyen sérülést szenvedett: vagy autó ütötte el õket, vagy akkor sebesültek meg, amikor a kerítésen szöktek ki.
Szegeden, a Búvár tónál családi napot szerveztek. A gyerekek és felnőttek számára tartott program egyik várva várt eseménye a kutyaszépségverseny és kutyás bemutató volt. Tudjuk, hogy a kutya az ember legjobb barátja, a házi kedvencek szeretete a magányt gyógyítja, jó kedvre is derít, ezért is volt jó látni a helyi kutyások felvonulását és versenyét. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tagjai alkották az állatbarát zsűrit, állatvédők döntöttek a legszebb ebekről, amelynek gazdái értékes nyereménnyel lettek gazdagabbak. Az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő csapata évente számos állatbarát rendezvényt segít és támogat. A cél a felelős állattartás népszerűsítése.
Hatalmas érdeklõdés kíséri a nyíregyházi Állatbarát Alapítvány ivartalanítási kampányát. A kampány során eddig összesen 65 nõstény macska és 35 szuka kutya ivartalanításához vittek el kuponokat, ami azt jelenti, hogyha ezek az állatok évente két alkalommal átlagosan 5 egyedet hoztak volna a világra, akkor több, mint 1000 utód született volna egy év alatt.
A hím állatok évente több nõstényt befedeznek, különösen azért, mert az ivarzási idõszakban rendszeresen elcsavarognak, így ez a szám tovább hatványozódhat.
A két hónapos körüli, puli - spániel jellegû keverék szuka kiskutya bekeveredett az állatkertbe. Feltehetõ, hogy valaki azért dobta be oda, mert nem tudott vele mit kezdeni...
Ott egy élve - befogó csapdába került, ahonnan már nem volt kiút.
Az ebrendészet onnan szállította az állatvédelmi telepre. Szeretõ gazdi jelentkezését várjuk, olyan állatbarát személyében, aki a kutya eddigi vert sorsát jobbá varázsolhatja!
Felmentette az állatkínzás vádja alól az ügyészség azt a férfit, aki iszonyatos körülmények között tartotta német juhászkutyáit.
Egy állatvédõ szervezet vette gondozásba a 26 fajtatiszta ebet, amelyek közül kilenc elpusztult. Az ügyészség az állatorvosi szakvélemények ellenére is úgy döntött, hogy a kutyatartó nem követett el állatkínzást, így megszüntette ellene a büntetõeljárást. A hatályos jogszabályokat, valamint a helyi ügyészség állásfoglalását figyelembe véve megállapítást nyert, hogy Sz. János Tibor tette nem bûncselekmény, ezért az eljárást a rendõrség megszüntette – mondta Kovács Viktória, a PMRFK sajtóreferense.
Az egyik állatkínzó baltával verte agyon a nyolc kutyát Újfehértón, a másik Kaposvár külterületén agyonverte és mocsárba kergette a lovát... Az állatvédõk az ilyen ügyekben tehetetlenek. Hova jut a világ? Akik állatokat kínoznak, azok keményebb büntetést érdemelnek!
KUTYAÜGY: állatkínzás vétségének elkövetése miatt indított nyomozást a rendõrség egy újfehértói férfi ellen, aki nyolc kutyát vert agyon baltával - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei fõkapitányság helyettes sajtószóvivõje kedden a hírhozót.
Kettévágott kutyatetemet találtak pénteken reggel Kecskeméten egy lakótelepen - állatkínzási hullám a térségben?!
„Az állatot reggel hat óra körül az Akadémia körúton egy munkába induló hölgy vette észre - mondta el kérdésünkre Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun Megyei Rendõrfõkapitányság sajtóügyeletese. - Elsõ ránézésre azt hitte, autó ütötte el a jószágot, de mikor közelebb ment, látta, hogy azt szabályosan feldarabolták."
Az indonéz hatóságoknak az eddiginél jóval többet kellene tenniük annak megakadályozására, hogy a veszélyeztetett orangutánokat és gibbonokat minden tiltó jogszabály ellenére még kölyökkorukban teljesen nyíltan, piacokon árulják szerte az országban - sürgette egy pénteken nyilvánosságra hozott helyzetjelentés.
"Indonéziában jelentõsen nõ a vadon élõ állatokkal kereskedõk száma" - hívta fel a figyelmet Vincent Nijman, a jelentés készítõje, a vadállatokkal való kereskedést figyelõ TRAFFIC nevû hálózat munkatársa.
Védjük meg a bundás barátainkat is!
A prémjükért tartott állatok levágásának betiltását szorgalmazza Gusztos Péter. Az SZDSZ-es képviselõ hétfõn nyújtja be az állatvédelmi törvény módosításáról szóló elõterjesztést az Országgyûlésnek. Jelenleg bárki szabadon tenyészthet bundakabát célból bármilyen gazdasági állatot. És ezt sokan (a nagy haszon reményében) meg is teszik...
Magyarországon évente ötmillió kisállatot, fõként csincsillát pusztítanak el azért, hogy bunda vagy ruházati kiegészítõ készüljön belõlük.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület és a MÁTRIX Közhasznú Alapítvány munkatársai, önkéntesei is rendszeresen részt vesznek az emberek megmentése érdekében folytatott küzdelemben. Ha tehetjük többek között vért adunk, hogy a műtétekhez, kezelésekhez, az emberek megmentéséhez legyen megfelelő mennyiségű vér. Jó érzés tudni, hogy a háttérben hozzánk hasonlóan segítő küzdelmet folytatnak... Véradásra jelentkezhet minden 18 és 65 év közötti egészséges felnőtt ember, így biztatunk mindenkit, hogy csatlakozzon!
Vizsgáljuk át ruhánkat séta után! Amikor tavasszal egyre jobb az idő, a hőmérséklet emelkedésével az emberre is veszélyt jelentő vérszívó kullancsok egyre nagyobb számban vannak jelen a környezetünkben. A hiedelmekkel ellentétben nem csak erdőben, de kiskertben vagy a panelházak füves területeken, tóparton, játszótéren is elszenvedhetjük a paraziták csípéseit. Egyre gyakoribb, hogy egy egyszerű kullancscsípés által komoly betegségeket lehet elkapni, éppen ezért érdemes megelőzni a bajt. Kedvenceinkre a szívféreg, bennünket, állatainkat és életterünkre az atka, bolha és más paraziták is megfertőzhetik!