Egy kutyussal kezdetekben sűrűbben, majd felnőtt korában egészséges állapot esetén évente egyszer biztos járnunk kell állatorvosnál. Nagyon fontos, hogy csak egészséges, megvizsgált, panaszmentes állat oltható, a megfelelő immunválasz elérése céljából. A házi kedvencek (kutyák) védőoltásainak célja, hogy a sok esetben életveszélyes betegségeket az állat elkerülhesse. A kötelező veszettség elleni védőoltáson felül sok más javasolt - kombinált oltás is fontos! Legyen a házi kedvenc kapcsán egy állandó - ellátó állatorvos, aki ismeri az állatot és tudja, hogy mi következik soron.
A házi kedvenc mellé találjunk egy számunkra megfizethető állatorvost, akihez a szükségleteknek megfelelően tudjuk hordani a kutyusunkat. Árban és minőségben is vannak eltérések, találjuk meg a számunkra legjobb állatorvost.
Kutyák oltási és féregtelenítő programja:
- 2 hetes korban: féreghajtó,
- 4 hetes korban: féreghajtó,
- 6-8 hetes korban: parvovírus elleni oltás + féreghajtó,
- 8-9 hetes korban: kombinált oltás+ féreghajtó,
- 10-12 hetes korban: kombinált oltás + féreghajtó,
- 3 hónapos korban: veszettség elleni oltás + féreghajtó,
- 6 hónapos korban: kombinált oltás,
- 9-12 hónapos korban: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó.

A különböző fertőző betegségek elleni oltás nem kötelező, de mindenképpen ajánlott. Kötelező viszont a veszettség elleni oltás, amikor a kutya a 3 hónapos kort betöltötte. Fontos tudni, hogy szintén előírás és kötelező a veszettség elleni oltás ismétlése az első életévben, kb. 6 hónapos különbséggel. Az első életévben a kutyának tehát két veszettség elleni oltással kell rendelkeznie. Innentől kezdve már évente kell az oltást megkapnia.
Féreghajtó: kombinált féreghajtó javasolt, ami szívféregre is hatásos.
Szívféreg megelőzése előtt fontos szívféreg tesztet végeztetni az állatorvossal.
Állatvédelem - kutyák oltásai - állatorvosi tanácsok - házi kedvencek felelős tartása - állatvédő.