
Miért ragaszkodnak hozzánk? Miért a kutyák a legjobb barátaink? Hogyan tanulnak? Tévhit, hogy a farkasoktól származnak?
Magyarországon az ELTE-n kezdõdött a kutyák vizsgálata 16 évvel ezelõtt. Azóta a tanszék kutatói Miklósi Ádám vezetésével új, a gazdákat is bevonó vizsgálati módszereket dolgoztak ki, hiszen csak így lehet a kutyákat természetes környezetükben megfigyelni. A vizsgálatok igazolták például, hogy a kutya világa a farkaséval szemben emberközpontú.
A kutatások elsõ eredményei nem itthon jelentek meg, hanem angol nyelven az Oxford University Press oldalain még 2007-ben. A szakma, és a közvéleménnyel örömmel fogadta a könyv megjelenését, amelyet hûen tükröznek az angol kiadás kritikái:
"Ezt a könyvet minden kutatónak és egyetemistának el kell olvasnia, akit érdekel az etológia általában, és különösképpen a kutyák viselkedése" - Trends in Cognitive Science
"Ez a könyv jól igazolja, hogy a kutyákra vonatkozó kutatások elõtt fényes jövõ áll. Miklósi könyve szakszerû és kimerítõ (), az állati viselkedés, az evolúció és a kogníció kutatásnak egyik alapmûve."- Current Biology
Minden kutyatartónak ajánlott a könyvet átolvasni, hogy megértse házi kedvencének minden mozzanatát, és viselkedésének okát!
