
A test hátsó része hátulról nézve igen erõs és lekerekített. A viszonylag hosszú farok a gerinc egyenes folytatásának tûnik; a tövénél vastag, majd kihegyesedik. Járás közben a kutya szabályaként begörbíti, és úgy emeli meg; de a farok soha nem kunkorodik gyûrûbe, és nem is áll egyenesen felfelé. A rövid,erõs mellsõ lábak csontozata igen vaskos.
Szembõl nézve az alkar enyhén befelé hajlik. A térdízület szépen kirajzolódik. A basset houndnak jókora, macskaszerû mancsai vannak, igen erõs talppárnákkal. Izmos nyaka eléggé hosszú és szépen ívelt; a lebernyeg nagy, de nem túlzottan. A koponya boltozatos és kupola alakú, a tarkónyúlvány jól kivehetõ. A stop enyhe. Az arcorri résznek karcsúnak, de nem csõrszerûnek kell lennie.
Oldalról nézve az orrnyereg és a koponyatetõ párhuzamosnak tûnik. A felsõ ajkak jócskán rálógnak az alsókra, és eltakarják azokat. A keskeny, rugalmas fülek valamivel a szem vonala alatt tûzöttek, s jóval túlnyúlnak az orron; rendkívül nagyok, lelógnak és befelé hajlanak. Nagy, beesett, bánatos, rombuszformájú szemei vannak. A szemei nem lehetnek sem kidülledõk, sem túl mélyen ülõk. A basset hound harapása ollószerû.
A fényes,rövid és sûrû szõrzet nem lehet túl finom tapintású. A hosszabb szõrzet kifejezetten nem kívánatos. A fajtánál minden kopószín megengedett, de a bi- és trikolór, azaz két- és háromszínû egyedek a leggyakoribbak. A háromszínû basset hound rendszerint barna, fekete és fehér, míg a kétszínûnél a fehér-vörös kombináció jellemzõ. A szemek a szõrzet színétõl függõen közép-, illetve sötétbarnák, de soha nem lehetnek sárgák.
