Nyolc hónapra küldött a rács mögé keddi ítéletével egy bíró egy lengyel kutyatulajdonost, aki kegyetlen módon végzett ebével.
Szomszédja tanúvallomása szerint a 42 éves ember sohasem volt jó gazdája a kutyának. Egy napon aztán úgy ledobta a második emeletrõl szegény párát - és aztán még meg is rugdosta -, hogy belepusztult. Az állat tetemét a szemeteskukában megtaláló szomszédok hívták ki a rendõrséget.
A bírósági eljárás végére a bíró ítélete tett pontot, amely bizonyítottnak látta az állatkínzást, és az elsõfokú ítéletet megerõsítve a börtönbe küldte a kegyetlenkedõt. Mint az ügyben eljáró toruni bíró megjegyezte, az állatokkal szembeni kegyetlen bánásmódot még mindig túl enyhén büntetik Lengyelországban, ezért változtatni kell ezen a gyakorlaton.