2026.04.03. - Buda, Richárd

Több mint 440 medvemancsot akartak csempészni

Több mint 440 medvemancsot akart Kínába csempészni három orosz és egy kínai állampolgár: az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat közlés szerint ez volt az utóbbi évek messze legnagyobb ilyen fogása.

adó 1% állatvédelem kutya, cica örökbefogadás állatmentés
Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám:
18464654-1-06 📋
(Kattintson az adószámra a másoláshoz.)
✔ Adószám kimásolva – kérjük illeszd be az eSZJA felület megnyitása felületen, az szja 1% felajánló részen – 🙏 Köszönjük!

A négy férfi két teherautón volt úton az orosz Távol-Keleten, és a kínai határ közelében, Lenyinszkoje településen fogták el õket. A két kocsin összesen 447 medvemancsot találtak, súlyuk 515 kilogramm.

Az ügyben nyomozást kezdtek, s minden bizonnyal büntetõ eljárást indítanak a csempészek ellen.

A medvetalp az ázsiai konyhamûvészeten igen népszerû csemegének számít, egy-egy ebbõl készült étel 80-100 ezer forintnak megfelelõ összegbe is belekerülhet.

Emellett a medvetalpat a hagyományos kínai orvoslásban mintegy 5000 éve használják, a medvekarmokat pedig amulettként viselik Kínában.

Medvék Afrika, Ausztrália és a Déli-sark kivételével minden kontinensen élnek, és Oroszországot, Kanadát és Alaszkát kivéve a medvepopulációk létszáma drámaian csökken, különösen az ázsiai országokban.

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra