Ungvár - Vaddisznó támadott meg egy nõt a kárpátaljai Nagyszõlõsön, amikor a szõlõskertjébõl akarta elkergetni.
Natalija Babotának a város melletti hegyoldalon van a szõlõültetvénye, amelyet gyakran feldúlnak a környéken rendkívüli mértékben elszaporodott vaddisznók.
Ezért éjszakánként ki-kimegy a területre, hogy elriassza a hívatlan látogatókat. A napokban azonban az egyik állat ahelyett, hogy elfutott volna a riogatástól, az asszony ellen fordult - jelentette hétfõn az ungvári zakarpattya.net.ua internetes hírújság.
A nõ egy közeli kisebb fán keresett menedéket az állat elõl, amely hátsó lábaira ágaskodva próbálta lerántani a vékony ágról, amelyen állt. A megrémült asszony a kezében lévõ fémpálcával szurkálta a feldühödött sertést, mígnem sikerült eltalálnia üldözõje érzékeny pontját, amitõl az visítva elfutott.
A vaddisznóhordák évek óta megkeserítik Nagyszõlõs és 13 környékbeli község lakóinak az életét. A térségben találhatók Kárpátalja legjobb termõföldjei, de a gazdák már nem akarnak vetni, mert a több száz vaddisznó minden megmûvelt földet feltúr.