2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Repülõ halak és pókok

Repülõ halak és pókok
Egy kutatócsapat hanghullámok segítségével apró élõlényeket lebegtetett, anélkül, hogy bármiféle bántódást okozott volna az állatkáknak.

Ven-Csün Hszie és csapata az Északnyugati Politechnikai Egyetemrõl elmondta, a halak sajnos veszítettek életerejükbõl, ugyanis a kutatóknak minden erõfeszítés ellenére nem sikerült az állatokat a lebegtetett vízben tartani. Ugyanakkor a hangyák, katicabogarak, pókok és méhek esetén a kísérlet sikeres volt.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Nem ez az elsõ alkalom, hogy élõlényeket ilyen "felemelõ" kísérletnek tesznek ki. 1997-ben, a holland Nijmegen Egyetem fizikusai erõs mágnessel gyenge mágnesességet idéztek elõ egy béka szöveteiben, mellyel egyfajta taszító mágneses erõt hoztak létre, így sikerült lebegésre bírni az állatot.

Bár az állatok nagyrészt sértetlenül úszták meg a kísérletet, érthetõen összezavarta õket a lebegés. A hangya megpróbált arrébb araszolni, lábaival kapálózott a levegõben, míg a katica szétterjesztette szárnyait, a hal és az ebihal pedig úszni próbált. Természetesen mindegyik hasztalan próbálkozás volt.

Miért is érdemes élõlényeket lebegtetni? Elméletben ezzel imitálni lehet a súlytalanság néhány hatását, többek között azokat, melyek az ûrhajósok csontjait és szöveteit érik. Bár emberek számára igen nehéz lenne átméretezni az akusztikus levitációt, ám apróbb emlõsöknél, mint az egereknél alkalmazható lenne az eljárás.
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra