2024.03.19. - József, Bánk

Óriási méhraj okozott pánikot - Méhek támadását hárítottuk el

Óriási méhraj okozott pánikot - Méhek támadását hárítottuk el
Óriási méhraj okozott pánikot - Méhek támadását hárítottuk elSzegeden, a Délceg utcai buszvégállomás fái között egy ötvenezer méhből álló méhraj okozott pánikot. A közelben dolgozó parkgondozók és a buszra várakozók a nagy hanggal duruzsoló rovaroktól nagyon megijedtek. Volt is rá okuk, hiszen a méhek dezodorra, izzadság szagra is tömeges támadással válaszolhatnak. Kiskundorozsmán, a Kond utca egyik családi házának kertjében is méhraj okozott pánikot, a Puja család a többezer méhecskétől a házból sem mertek kimenni. Az Orpheus Állatvédő Egyesület a veszélyt jelentő - kirajzó méheket évek óta menti, hiszen alapvetően nagyon hasznosak a természet és az ember számára.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Idén a tavasszal - kora nyáron a hirtelen váltakozó időjárás is szerepet játszik a méhek kóborlásának. Az apró rovarok a kora nyári időszakban az éhség, a kaptárban dúló betegség, a zsúfoltság végett tízezres csoportokban gyakran elhagyják a méhkaptárukat. Nyulas Attila, az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembere munkatársaival a fán csüngő méhcsaládot a helyszíneken állatbarát gondossággal megmentette. A kirajzott méhek alapvetően nem támadnak, de gyakran előfordulnak méhek által okozott csípések, tömeges támadások. Ha hozzá nem értő lát duruzsoló méhrajt, semmiképpen se próbálkozzon a rovarok bolygatásával, az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembere a +36-20-360-98-46-os segélykérő számon, illetve a www.ebangyal.hu címen érhető el.

A méhek a természetben élő állatok fontos szereplői, hiszen ők porozzák be a növényeket, melyek termése az emberek számára is segíti az életben maradást. Azt utóbbi néhány hét lefogása alatt tucatnyi kirajzott méhcsaládot mentett meg a pusztulástól az Orpheus Állatvédő Egyesület. Dudás Zsanett üllési méhész tapasztalata az, hogy a felerősödött vagy gondozatlan méhcsalád gyakran véglegesen elhagyja a kaptárat. Ezek a családok legtöbbször fák ágaira telepednek fel. Nem érdemes a több ezer számban kirajzott méheket bottal vagy kövekkel dobálni, piszkálni, mert tömeges méhszúrás lehet a következménye. A méhek gyakran okoznak tömegesen szúrást például az őket irritáló parfüm vagy dezodor hatására is. Aki allergiás a méhek szúrására, az messziről kerülje el a szabadba kirajzott méhcsaládot és értesítse az állatvédő egyesület szakembereit, akik gondoskodnak a jótékony rovarok biztonságba helyezéséről.





Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra