2024.04.19. - Emma

Veszélyeztetett állatok szülinapra?

Veszélyeztetett állatok szülinapra?
Tökéletes születésnapi ajándékként vagy gyermejátékként kínálják az interneten a világ legveszélyeztetettebb - és sok esetben rendkívül veszélyes - vadállatait.

Angliában az elmúlt napokban nagy felháborodást keltett, hogy gorillát, tigrist, különféle majmokat, rinocéroszt, de még zsiráfot is árulnak az interneten.

A ritka vadállatok illegális online-piacának forgalma többmilliárd fontot tesz ki, az eladások száma egyre nõ.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

A Nemzetközi Állatvédelmi Alap (IFAW) szakemberei alig egy hét alatt több mint 9 ezer veszélyeztetett állat és különféle termék (például állatbõr) értékesítési ajánlatát regisztrálták internetes honlapokon. A kínált állatfajták 70 százaléka törvényi védettség alatt áll.

Az ENSZ is tiltja

Egy Londonban lévõ gorillát 4500 fontért kínálnak, bárki megvásárolhatja, anélkül, hogy igazolná: megfelelõ körülményeket tud biztosítani az állatnak. A gorilla a világ egyik legveszélyeztetettebb állatfajtája, alig 650 él már szabadon, kereskedelmét szigorúan tiltja az ENSZ.

Az amerikai www.gotpetsonline.com 15 ezer dollárért kínál egy kétéves zsiráfot, a www.ad-mart.co.uk januárban egy pár tamarini majmot árverezett el, 1900 fontért. Az IFAW érdeklõdésére az eladók azt válaszolták, hogy semmiféle engedélyre nincs szükségük az eladáshoz. A valóság ezzel szemben az, hogy az állatokat törvény védi, és a vásárlónak több minisztériumtól kellene engedélyt kérnie a veszélyes vadállatok tartásához.

A kereslet feketepiacot szül

Az amerikai forgalmazók úgy nyilatkoztak, hogy a kínált állatokat és az elefántcsontot, tigrisbõrt minden további nélkül el lehet juttatni Nagy-Britanniába. Ez az információ téves, az európai uniós szabályozás igen szigorú ebben a tekintetben.

Az uniós szakemberek elsõsorban amiatt aggódnak, hogy a kereslet növekszik, ami feketepiac kialakulásához vezet. Az internet pedig egyszerû, olcsó, és névtelenséget biztosító kereskedelemtechnikai eszköz.

Állatvédõk adatai szerint egy évszázaddal ezelõtt még kétmillió csimpánz élt szabadon, számuk mára 150 ezer alá csökkent. A vadonban alig ötezer tigris él, további tízezer amerikai gazdiknál lelhetõ fel. (kéthetes tigriskölyköket 1500 dollárért kínáltak az interneten).

Forrás: EU
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra