2024.04.20. - Tivadar

Az emberi faj fennmaradása érdekében folyik az állatkísérlet

Az emberi faj fennmaradása érdekében folyik az állatkísérlet
laborállat kísérleti szakaszbanA kísérleti állatok védelmének világnapja április 24.

Állatokon tesztelik az élelmiszereket, az új gyógyászati beavatkozásokat, a gyógyszereket, de pl. állatok (élve)boncolása révén oktatják az egyetemeken az orvostanhallgatókat is. "Nem mondhatunk le legfõbb eszközünkrõl, tudásunk növelésérõl: a tudományról. Legfontosabb kötelezettségünk ugyanis nekünk is saját fajunk irányában van" vélik a tudósok.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Az emberi faj egyedülálló, abban a tekintetben, hogy legfõbb adaptációs elõnyünk a tudásunk és annak rendszerezett és ellenõrzött formája, a tudomány - olvasható többek között ez is a Szegedi Tudományegyetem állatkísérletekkel kapcsolatos tájékoztatójában. Mint minden faj, mi is fenn akarunk maradni. Az Orvosi Világszövetség által kiadott Helsinki Nyilatkozat értelmében az emberen végzett klinikai vizsgálatokat, így például új gyógyszerek vagy mûtéti eljárások kipróbálását, elõzetesen állatokon nyert adatokra kell alapozni. Vajon az állatok is így szeretnék?!?

Az emberiség önérdekbõl számos célra használ fel állatokat. Ezek közül legalább kettõ fennmaradásunkhoz elengedhetetlenül szükséges. Táplálkozásunkra szolgál az összes célra felhasznált állat 95 %-a, tudományos kutatások céljára 0.3 %-a. A maradék 4.7 % pedig az állatkertekben raboskodik vagy kedvenceinkként lakókörnyezetünkben él.

az állatkísérletnek, a laborállat felhasználásnak lehetne alternatívájaJoga van-e az embernek más élõlényeket saját fennmaradásához felhasználni? Az Orpheus Állatvédõ Egyesület (www.zug.hu) közleménye szerint egyértelmûen nem a válasz. Az állatkísérletek alternatív módszerekkel való helyettesítése a környezeti összesség tekintetében racionális és sürgetõ.

Az FVM legutolsó éves közleménye szerint apró rágcsálókból megközelítõleg 220 000-nyit, kutyákból és macskákból 2 000-nél is többet "fogyasztottak" a kísérleti laborok. Ezek mellett még felhasználtak juhot, kecskét, sertést és minden olyan állatot, melyeket a jogszabályok szerint ilyen célra fel lehet használni. Az állatvédõk örömére a kozmetikai - szépészeti célú állatkísérleteket országunk törvényei már nem engedélyezik.

A kísérleti állatok védelmének világnapján azon állatok százezrei (világméretekben tízmilliói) elõtt tisztelgünk, akik élete árán lesz "jobb és hosszabb" az emberi élet.

Seres Zoltán

Adó 1% az Állatvédelemre:
Orpheus Egyesület - 18464654-1-06


>>> Le az állatkísérletekkel, elõ az elismert alternatív módszerekkel!

Rohamosan növekszik Európában az állatokon végzett kísérletek száma - ez ellen tiltakozott tegnap a német állatvédõ szövetség és a Vier Pfoten (Négy láb) védegylet.

Egyedül az Európai Unió jelenleg megvitatás alatt álló vegyszer-rendelkezése miatt 45 millió állat szenvedhet majd és pusztulhat el a különféle vegyszerek mérgezõ hatásának vizsgálata során - hangsúlyozta az állatvédõ szövetség.
A kísérleti állatok holnap tartandó nemzetközi napja alkalmából már most leszögezték, hogy az alapelvnek így kellene szólnia: "Le az állatkísérletekkel, elõ az elismert alternatív módszerekkel!"

A két szervezet adatai szerint Európában jelenleg mintegy 10,7 millió állaton végeznek kísérleteket, ebbõl egyedül Németország 2,1 millió kísérleti állattal "vette ki a részét" 2003-ban.

A Vier Pfoten felhívással fordult a német fogyasztóvédelmi, a környezetvédelmi és a gazdasági minisztériumhoz, valamint a vegyiparhoz szorgalmazva, hogy kezdeményezzenek kampányt alternatív módszerek megtalálása és kidolgozása érdekében. "Etikailag nem tartható, hogy állatok milliói pusztulnak el kísérletek során, ezt a tudományos haladás tempója sem indokolja. Számos szakember szerint a vegyszerekrõl szóló európai jogszabályok megújítása állatkísérletek nélkül is lehetséges" - hangzik a szervezet állásfoglalása.

Vier Pfoten

- Az állatkísérletek általános ismertetõje
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra