2024.03.29. - Auguszta

Társasházi állattartási szabályok

A lakótelepek betonrengetegében mindenki vágyik arra, hogy a természet egy darabkáját otthonába varázsolja egy kis állat révén, legyen az kutya, macska, madár vagy aranyhörcsög. De azt is figyelembe kell vennünk, hogy nem csak mi lakunk az épületben, következésképpen tekintettel kell lennünk a többi lakótársra is. Az együttélés szabályait, beleértve az állattartási szabályokat is, általában a társasházak házirendje szabályozza. Lássunk ebbõl néhányat.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Madarat nem szabad úgy tartani vagy etetni, hogy mások lakásának loggiáját, erkélyét, teraszát, ablakpárkányát vagy az épület közös használatra szolgáló területeit beszennyezze.

Ma már nem megengedett a tereken a galambok etetése sem, hiszen ürülékükkel nagyon sok betegséget terjeszthetnek. Beszennyezik az épületeket, illetve a mûemlékvédelem alatt álló házakat, szobrokat, amelyek megtisztítása, rendbetétele, újrafestése nem kis összegbe kerül.

A lakóépület közös használatra szolgáló helyiségeiben (pince, lomtár, garázs) és területein (belsõ udvar, játszótér) állatot tartani, oda beengedni, illetve kóbor állatot etetni nem szabad, mint ahogy madarat sem lehet az épületbe szoktatni.

Jogszabályokban meghatározott engedéllyel tartott állat (például vakvezetõ kutya) okozta szennyezõdést annak gondozója haladéktalanul köteles feltakarítani.

A lakóparkhoz tartozó kertbe és játszótérre állatot kiengedni, elpusztulása esetén oda eltemetni nem szabad.

Külön kijelölt sétálóhelyek vannak a kutyáknak, ürüléküket erre a célra gyártott zacskókban kell összegyûjteni.

Nem szabad megengedni, hogy a macskák a kerti homokozóba végezzék el dolgukat, megteremtve ezzel a bélférgekkel való fertõzés lehetõségét.
Kutyaotthon adó 1% támogatása

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra